KADRA

KOMENDAWILKIWATRALEŚNITWA ELITA
13178956_10153411915335855_5549167566075036226_n-2

hm. Magdalena Jakubowska
komendantka Hufca ZHP Mosina
email: mosina@zhp.wlkp.pl

Komendantka, laureatka prestiżowego konkursu liderskiego „Niezwyczajni 2015” w kategorii zarządzanie. Druhna z ogromnym harcerskim doświadczeniem. Była drużynowa 35 GZ “Dzielne Krasnale” oraz 23 Drużyny Harcerskiej im. Batalionu Zośka, była szczepowa „WATRY”. Organizatorka kursów drużynowych, później przewodnikowskich „IMPESSA”, koordynatorka polsko-niemieckiej wymiany ZHP–VCP w Mosinie. Zawodowo przez wiele lat nauczyciel i wychowawca, dziś nauczyciel akademicki – doktor nauk ekonomicznych. Prywatnie szczęśliwa żona i mama rezolutnej Martusi.
“Gdy potrzebuję wytchnienia, piekę z córką chleb na zakwasie, czytam i piszę. Pomimo lęku przestrzeni jestem „skazana na gór dożywocie” i żyję w przekonaniu, że „u celu i tak czeka drugi człowiek” – mówi.

13246358_1242309675798066_6341479360670643165_o

phm. Michał Janecki
zastępca komendanta hufca
email: paszczak88@gmail.com

Były drużynowy 21 Wodnej Drużyny Harcerskiej „Hals”. Komendant Szczepu “Watra” im. hm Doroty Lisek. Aktualnie w naszym Hufcu jest odpowiedzialny za remont Domu Harcerza oraz wszelkie kwestie dotyczące harcerskiego sprzętu i logistyki. Przez swoich najbliższych współpracowników w WATRZE nazywaną ‘tatą’. Prywatnie podróżnik i miłośnik dalekich, i egzotycznych wypraw.

 

 

 

no-image-icon-md

phm. Estera Wekwert
skarbnik hufca
email: esterawekwert@gmail.com

Druhna pełniła liczne funkcje m.in. była drużynową 19 Przyrodniczej Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty”, była również szczepową “WILKÓW”, aktualnie zajmuje się organizacją bazy obozowej w Lubniewicach. Prywatnie zapalony sportowiec, zdobywca górskich szczytów oraz podróżnik.

 

15049549_1033075763470066_1617213282_n

phm. Joanna Walachowska
członek komendy ds. kształcenia i rozwoju kadry
email: walachowska.jo@gmail.com

Była drużynowa 19 Gromady Zuchowej „Wilczęta”, 19 Drużyny Harcerskiej „Czata” im. Bolesława Chrobrego, 19 Drużyny Wędrowniczej „Agricola”. Członek Referatu Starszoharcerskiego Chorągwi Wielkopolskiej. Prywatnie grafik komputerowy, zdobywca Rys, zapalona rowerzystka oraz fanka Johnny’ego Cash’a. Obalenie tezy, że coś jest niemożliwe zajmuje jej nie więcej niż 5 minut.

no-image-icon-md

phm. Anita Walachowska
członek komendy ds. komunikacji i promocji
email: anita_lar@op.pl

Szef zespołu COM_PRESS, który uczy promować i promuje harcerskie inicjatywy podejmowane na terenie Gminy Mosina, pełni również funkcję członka komendy Chorągwi Wielkopolskiej ds. promocji. Aktywny działacz projektu Jamboree 2023. Była drużynowa 19 Drużyny Harcerskiej „Czata” im. Bolesława Chrobrego. Zawodowo pedagog, przez kadrę często nazywana “ciocią”.

pwd. Natalia Tomaszewska
członek komendy ds. programowych
email: tala25@vp.pl

 

Komendantka Szczepu Środowiskowego "Wilki" im. hm. Mieczysława Koniecznego, przewodnicząca zespołu "Inspiro", drużynowa 19 DH Nieprzetartego Szlaku "Ogień". Po kursie przewodnikowskim, Woodbadge, kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Finalistka w Instruktorskim Plebiscycie "Niezwyczajni 2017" w kategorii "Nieprzetarty Szlak". Absolwentka UAM na kierunku pedagogika specjalna oraz pedagog w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Od 2 lat pedagog w specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie. Ulubiony cytat towarzyszący w życiu codziennym: "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - stąd zaangażowanie w pracę, studia, ZHP, wolontariat "Sami Swoi". Osobiście: przede wszystkim oddana swojej pracy, rodzinie i przyjaciołom. Mimo trudności znajduje czas dla każdego.

Paulina Tomaszewska
Drużynowa 19 Gromady Zuchowej “Wilczęta”
email: paulinka215@onet.pl

Członek zespołu “Inspiro”. Ukończyła kurs Ratownika ZHP oraz przewodnikowski, uczestniczyła w warsztatach ABC Zuchmistrza. Jest również animatorem zabaw dla dzieci. Działalność w Gromadzie Zuchowej związana była z ukończeniem studiów na UAM na kierunku edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Zawodowo jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. W wolnych chwilach uczęszcza na treningi fitness – Jumping Frog Mosina, lubi wspinać się po górach i czytać książki. Ulubionym pisarzem jest Nicholas Sparks, a cytatem są słowa Roberta Baden – Powella “Życie bez przygód byłoby strasznie głupie”.

 

pwd. Paula Sianos
Drużynowa 19 Przyrodniczej Gromady Zuchowej “Leśne Skrzaty”
email: paula30.5@op.pl

Członek hufcowego zespołu COM_press oraz Zespołu Kadry Kształcącej. Współorganizatorka wielu kursów odbywających się w ZHP Mosina. Animator w Centrum Wielkopolskich Świetlic Podwórkowych w Mosinie. Posiada kurs przybocznych, przewodnikowski “IMPESSA” oraz animatora zabaw dla dzieci. Uczestniczyła w warsztatach Hike Smart vol.4, ABC Zuchmistrza oraz warsztatach promocji i komunikacji “MOST”. Na co dzień studentka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Lubi czytać książki kryminalistyczne, fanka amerykańskiej pisarki Tess Gerritsen. Zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnego myślenia! “Bądź dobrej myśli, bo po co być złej!” – Stanisław Lem.

Michalina Sarzyńska
Drużynowa 19 Mosińskiej Drużyny Harcerskiej “Mafeking”
email: michalina.sarzynska@gmail.com

Studentka Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Miłośniczka zwierząt, natury i herbaty z cytryną. Entuzjastka fotografii oraz gotowania przy dobrej muzyce. Najwspanialsze chwile dla niej, to te spędzone wspólnie z rodziną. W myśl założyciela scoutingu żyje tak, aby pozostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy. „Kiedy ludzie pytają mnie dlaczego jestem w harcerstwie, zazwyczaj nie wiem co powiedzieć. Myślę, że nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, a może raczej jest ich tyle, że wymienianie trwałoby w nieskończoność. Nie da się opisać słowami piękna tego ruchu skautowego, pełnego wzajemnej pomocy, nauki, współpracy, szacunku i autorytetów…”

pwd. Martyna Łubińska
Drużynowa 19 Drużyny Harcerskiej “Czata” im. Bolesława Chrobrego
email: martynah2o@gmail.com

Zastępca komendantki Szczepu “Wilki”, członek zespołu inspiracji “Inspiro” oraz COM_press. Uczestniczyła w wielu kursach metodyki starszoharcerskiej m.in Hike Smart oraz Kurs Drużynowych Starszoharcerskich. Jej ostatnim osiągnięciem jest koordynacja wyjazdu Hufca ZHP Mosina na Zlot ZHP Gdańsk 2018. Prywatnie studentka trzeciego roku Zarządzania Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, lektor języka angielskiego dla dzieci w Szkole języków obcych Kiwi School. Pełna pomysłów i energii druhna, z którą nie można się nudzić. Uwielbia górskie wędrówki, lingwistykę, fotografikę oraz ćwiczenia na siłowni.

dsc_0679xd1

Paulina Ludwiczak
Drużynowa 19 Drużyny Wędrowniczej “Agricola”
email: paulina.ludwiczak@zhp.net.pl

Członek hufcowego zespołu COM_press oraz administrator strony zhpmosina.pl. Uczestniczka kursów promocji i wizerunku “PRLab”, “MOST” oraz kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Współorganizator i zaopatrzeniowiec bazy obozowej w Lubniewicach. Studiuje Turystykę i Rekreację na poznańskim AWF. Pilot i rezydent wycieczek, kandydat na sędziego Lekkiej Atletyki oraz wędkarz. Fotograf mosińskich imprez. Próbuje wszystkich możliwych sportów, jednakże bieganie i jazdę na rowerze stawia na pierwszym miejscu. Ulubiony cytat – “Życie bez przygód byłoby strasznie głupie!”

Kinga Tomaszewska
Przyboczna 19 GZ “Wilczęta”

Posiada kurs przybocznych. Lubi sport – w wolnym czasie jeździ konno, biega i jeździ na rolkach. Jest molem książkowym, kocha filmy romantyczne oraz historyczne. W dzieciństwie chciała zostać weterynarzem, jednak praca zuchami pokazała jej ścieżkę zawodową- jest świeżo upieczoną studentką na Wydziale Studiów Edukacyjnych na kierunku Pedagogika, specjalność edukacja elementarna z terapią pedagogiczną. Zawsze stara się myśleć optymistycznie, lubi się śmiać i zarażać innych uśmiechem. “Uważaj na no­gi, bo nie wiadomo dokąd cię poniosą” ~ J.R.R Tolkien

Magda Tomaszewska
Przyboczna 19 GZ “Wilczęta”

Posiada kurs przybocznych. Maturzystka 4 klasy technikum gastronomicznego w Poznaniu. Uwielbia piec i gotować, interesuje się kuchnią molekularną. Kocha wędrówki po górach, jeździ konno, a od pewnego czasu siłuje się z rolkami. W wolnym czasie ogląda filmy romantyczne i czyta książki. Jej ulubiona piosenka to “What a Wonderful World” Louis Armstrong, a cytat “Nie byłem stworzony do myślenia. Byłem stworzony do jedzenia.” ~ Ernest Hemingway

Julia Czaplejewicz
Przyboczna 19 MDH “Mafeking”

Ukończyła kurs przybocznych oraz kurs przewodnikowski “Impessa”. Uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu o profilu teatralno-filmowym. Interesuje się muzyką, kinem oraz teatrem. W wolnym czasie gra na gitarze, czyta książki oraz próbuje swoich sił w fotografii analogowej. Miłośniczka wszelkich czworonożnych zwierząt oraz podróży.

Julia Przybylska
Przyboczna 19 MDH “Mafeking”

Ukończyła kurs przewodnikowski “Impessa” oraz kurs przybocznych. Uczęszcza do V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu o profiu matematyczno-geograficznym. Uwielbia zajmować się muzyką – grać na gitarze, pianinie czy śpiewać, dzięki czemu zbiórki są wzbogacone o naukę harcerskich piosenek. Miłośniczka podróży oraz aktywnego spędzania czasu.

Wojciech Tomyślak
Przyboczny 19 DH “Czata” im. Bolesława Chrobrego

Członek zespołu promocji COM_press. Ukończył kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Uwielbia gotować, więc z nim kuchnia polowa to czysta przyjemność! Jest osobą przy której zawsze jest się uśmiechniętym. Specjalista od gier terenowych i podchodów, w lesie się nie gubi. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, spotyka się ze znajomymi. Wielki smakosz kuchni azjatyckiej. W życiu kieruje się cytatem Marka Twaina “Łatwiej mieć zasady, kiedy się jest najedzonym”.

Andrzej Lemański
Przyboczny 19 DW “Agricola”

Przyboczny również w Integracyjnej DH “Cisza” z Poznania. Posiada patent żeglarski. Ukończył kurs pomocy przedmedycznej, na kursach pomaga jako pozorant. Interesuje się żeglarstwem, historią i aktorstwem. W wolnym czasie biega lub gra na gitarze.

Bartosz Schütz
Drużynowy 19 Próbnej Rogalinkowskiej DH
email: bartoszszu@go2.pl

Pasją do harcerstwa zaraził się od dwóch przyjaciółek oraz od pierwszego obozu w Lubniewicach, gdzie pojechał jako szef kuchni. Od 2014 roku opiekun Domu Harcerza w Mosinie. Uwielbia gotować, na co dzień pracuje jako kucharz. Pasjonat szybkiej jazdy, japońskiej marki samochodowej oraz gry na perkusji. Skromny wiele o sobie nie mówi. Ale wszędzie jest go pełno. Jego ulubiony cytat to “Harcerstwo to nie jest coś co się umie, ale to jest coś czym się jest.”

no-image-icon-md

hm. Ewelina Szydłowska
Drużynowa 1 Gromady Zuchowej „Promyczki”
email: ewka29@poczta.onet.eu

Instruktorka z ogromnym doświadczeniem z metodyką zuchową. Wieloletni członek KSI w hufcu Poznań – Rejon. Autorka książki opisującej dzieje mosińskiego harcerstwa. Zawodowo pedagog w poradni pedagogiczno-psychologicznej.

 

Marta Paluszak
Drużynowa 20 Gromady Zuchowej „Dzielne Lwiątka”

Członek zespołu COM_Press. Redaktor naczelna mosińskiego, harcerskiego czasopisma AZYMUT. Gra na ukulele, podróżuje. Interesuje się rysunkiem i sztuką.

pwd. Michał Górecki
Drużynowy 21 Wodnej Drużyny Harcerskiej “Hals”
email: m.gorecki1998@gmail.com

Współorganizator wielu kursów odbywających się w Hufcu ZHP Mosina. Członek zespołu COM_press. Odpowiada za współpracę z Mosińskim Klubem Żeglarskim oraz prowadzi gablotę, w której widnieją aktualne informacje o działalności ZHP Mosina. Posiada patent żeglarski. Nominowany w plebiscycie Niezwyczajni2016 w kategorii ‘Granatowy Szlak’.

no-image-icon-md

Adam Leśniewicz
Drużynowy 23 Drużyny Harcerskiej im. Batalionu ZOŚKA

Członek 17 MDW “Grom”. Pszczelarz, lubi fantastykę oraz podróże. Pomaga w redakcji czasopisma AZYMUT. Studiuje Informatykę i Ekonometrię na specjalności analiza gospodarcza na Uniwersytecie Ekonomicznym.

no-image-icon-md

Kamil Nurkowski
Drużynowy 12 Starszoharcerskiej Drużyny Wędrownej „Tramp”
email: kamilnurkowski1995@gmail.com

Ukończył kurs drużynowych starszoharcerskich, uczestnik chorągwianych warsztatów dla liderów starszoharcerskich. Członek 17 Męskiej Drużyny Wędrowniczej “GROM”. Lubi literaturę fantastyczną. Interesuje się sportami wodnymi, a także żeglarstwem.

no-image-icon-md

Marcin Pilarski
Drużynowy 17 Męskiej Drużyny Wędrowniczej “Grom”
email: marcin.k.pilarski@gmail.com

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

pwd. Agata Gadomska
Zastępca komendanta Szczepu “Watra”

Wieloletnia przyboczna w 23 Drużynie Harcerskiej im. Batalionu “ZOŚKA”. Angażuje się w działania ogólnozwiązkowe – IST na Zlocie Kadry ZHP. Studentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym. Miłośniczka zdrowej kuchni i dobrej książki, fanka Jamesa Bonda. W ostatnim czasie zafascynowana kontaktologią i optyką okularową.

pwd. Katarzyna Górecka
Zastępca komendanta Szczepu “Watra”

Była drużynowa 21 Wodnej Drużyny Harcerskiej “Hals”. Współorganizator wielu przedsięwzięć na terenie Gminy Mosina takich jak np. Harcerski Rajd Rodzinny. Posiada patent żeglarza jachtowego, ponadto jest zakochana w górach.

no-image-icon-md

Maria Andrzejewska
Przyboczna 21 Wodnej DH “Hals”

Ukończyła kurs przybocznych ,,Wodzowie Plemion”. Posiada stopień tropicielki, aktualnie ma otwartą próbę na stopień pionierki. Miłośniczka książek, filmów oraz muzyki. W wolnym czasie rozwija swoje pasje takie jak żeglarstwo, granie na gitarze i podróżowanie.

no-image-icon-md

Jan Paluszak
Przyboczny 21 Wodnej DH “Hals”

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

Marta Roszak
Przyboczna 21 Wodnej DH “Hals”

Odrobinę szalona wielbicielka różnego rodzaju muzyki i książek. Ma otwartą próbę na stopień pionierki i aktualnie jest na kursie na patent żeglarza jachtowego. Totalnie zakochana w ukulele, a gdy zdarza się okazja lubi eksperymentować w kuchni.

no-image-icon-md

Karol Piński
Przyboczny 23 DH im. Batalionu ZOŚKA

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

Krzysztof Sobkowicz
Przyboczny 23 DH im. Batalionu ZOŚKA

Uczeń Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu na kierunku technik weterynarii. Członek 17 Męskiej Drużyny Wędrowniczej “GROM”. Interesuje się kulturą japońską i uczy się języka japońskiego. Lubi literaturę fantastyczną i wędrówki po górach.

no-image-icon-md

Lena Kłosińska
Przyboczna 12 Starszoharcerskiej Drużyny Wędrownej „Tramp”

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

Jan Tamborski
Przyboczny 17 Męskiej DW “Grom”

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

hm. Krystyna Szczygieł – Nowak
Drużynowa 7 Gromady Zuchowej “Biedronki Księdza Jana”
email: bronki@plusnet.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

hm. Bronisław Nowak
Drużynowy 14 Drużyny Harcerskiej “Leśni”
email: bronki@plusnet.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

Katarzyna Siejek
Przyboczna 7 Gromady Zuchowej “Biedronki Księdza Jana”

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

Maria Augustynowicz
Przyboczna 7 Gromady Zuchowej “Biedronki Księdza Jana”

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

pwd. Bartosz Wawrzyniak
Przyboczny 14 Drużyny Harcerskiej “Leśni”

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

 

no-image-icon-md

hm. Olga Jurgiewicz
Przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego T.W.A “Elita”
email: o.jurgiewicz@op.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, ius unum vidit efficiendi an, vim admodum apeirian periculis eu. Intellegebat consequuntur at est, pri te veri laudem. An ubique maluisset eos, cum ei quod vide salutandi. Ei decore similique quo. Ex per gloriatur efficiantur. Ad nibh vidisse eos.

no-image-icon-md

hm. Danuta Białas
członek T.W.A “Elita”

Wieloletnia komendantka oraz kronikarka Ośrodka ZHP Mosina oraz członkini KSI hufca Poznań – Rejon. Aktualnie spisuje kronikę Kręgu Instruktorskiego T.W.A. “Elita”. Organizator wielu obozów stałych oraz rowerowych. Zawodowo i z pasji jest nauczycielem.

no-image-icon-md

hm. Marianna Janik
członek T.W.A “Elita”

Wieloletnia członkini komendy Ośrodka ZHP Mosina im. Bolesława Chrobrego. Współorganizator wielu Ośrodkowych wydarzeń w tym harcerskich obozów. Jest dyrektorem jednego z mosińskich przedszkoli.

 

  • 15057985_10153853238240855_1368443343_n

  • 15058574_10153853238265855_528666347_n

  • 14937812_10153853238260855_1469561258_n

  • 15033758_10153853238270855_318887239_n