Baza obozowa Lubniewice

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 r.

Zapraszamy na harcerską przygodę w 2024 r.

Harcerska Baza Obozowa w Lubniewicach to doskonałe miejsce na zorganizowanie obozu. To tutaj od prawie czterdziestu lat wypoczywają dzieci i młodzież z różnych rejonów naszego kraju. Zabawy na plaży, kąpiele w jeziorze, gry terenowe, rajdy to tylko garstka aktywności jakie możecie przeprowadzić! Atutem naszej bazy jest położenie wśród lubuskich lasów oraz jezior. To przyroda i otaczająca natura sprawią, że Wasz obóz będzie wyjątkowy! Rozległy teren oraz zaplecze pozwalają nam na przyjęcie 200 osób. Pobierz broszurę Baza w Lubniewicach

Opis terenu – baza posiada miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli wraz z plażą oraz miejsce ogniskowe. Doskonały teren na gry i rajdy – pagórki, stary nasyp kolejowy, tereny podmokłe. Urocze cyple, przesmyki rzeczne i uroczysko sprawią, że każde przyrzeczenie harcerskie i zobowiązanie instruktorskie będzie nadzwyczajne! Rozległy teren pozwala na rozłożenie namiotów w 6/7 podobozach.

Opis bazy – zapewniamy kuchnię (wyżywienie 4 posiłki dziennie, woda pitna, diety dodatkowo płatne, uczestnicy muszą posiadać swoje sztućce oraz menażki), zaopatrzenie, ratownika medycznego/ pielęgniarkę, ratowników wodnych oraz wsparcie doświadczonej i profesjonalnej kadry bazowej. Kontenery sanitarne z prysznicami z ciepła wodą, toalety typu toi-toi. Stołówka namiotowa pomieści 100 osób. Zakwaterowanie w namiotach typu NS 64 oraz 1o-tkach niskich i wysokich (jeden namiot na 6/7 osób, kanadyjki, materac, koc, półka). Udostępniamy namioty typu gwiazda. Namioty są rozkładane przez organizatorów obozów – Was. Baza jest oświetlona. Jest możliwość podciągnięcia prądu do namiotu komendy/ kadrowego do podłączenia telefonów, czy laptopa. Dzięki przyjaznemu nadleśnictwu jest możliwość zakupu żerdzi, robienia pionierki, zorganizowania zajęć z leśniczymi czy pokazów bezpieczeństwa. Uczestników obowiązuje służba kuchenna (m.in. oczkowanie ziemniaków, sprzątanie stołówki i rynien kuchennych) i sanitarna. Plan służb jest ustalany w czasie pierwszego spotkania komendantów obozów. Baza posiada wyznaczone miejsce do ewakuacji, przeprowadzane są próbne alarmy przeciwpożarowe. Współpracujemy z policją, WOPR, PSP oraz Nadleśnictwem w Lubniewicach. Można organizować msze polowe, kościół znajduje się w mieście. Ekipa kwaterkowa mile widziana kilka dni wcześniej! W Sulęcinie (15 km) i Gorzowie Wielkopolskim – dla dzieci (35 km) znajduje się szpital.

Atrakcje – do centrum miasta Lubniewice jest ok. 3 km. Zachęcamy do udziału w grach terenowych po Lubniewicach – Lubniewicki Szlak Tradycji Kulturowych oraz Szlak Lubniewickich Legend. W mieście znajdują się sklepy z pamiątkami, apteka, poczta, bank, kościół, straż pożarna, policja. Atrakcją jest Zamek Książąt Lubomirskich, Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej, Fontanna Dobrosąsiedztwa. W mieście znajduje się również stadnina koni czy wypożyczalnia rowerów. Jezioro Lubiąż (146 ha) dostarcza wiele możliwości – wypożyczenie kajaków, rowerów wodnych, łódek, połowy ryb. Dookoła miasta i lubniewickich jezior wytyczone są liczne szlaki turystyczne – piesze i rowerowe. 

Na bazie gościliśmy m.in. Ośrodek Puszczykowo, Szczep Luboń Lasek i Żabikowo, Elbląg, Stargard Szczeciński, Kraków, Łódź, Wrocław Wschód, Szamotuły-Wronki, Royal Rangers Poznań, Szczep Dopiewo, Hufiec Szczecin… Na Facebooku ZHP MOSINA można obejrzeć zdjęcia z naszych obozów w Lubniewicach. Również zapraszamy do obejrzenia timelaps z widokiem na jezioro. Tutaj krótka urywka naszego mosińskiego udziału w filmie promującym Nadleśnictwo Lubniewice – kliknij TUTAJ

Komendant obozu oraz kadra z uprawnieniami wychowawcy (zgodnie ze zgłoszeniem w bazie wypoczynku Ministerstwa Oświaty) w liczbie 1 osoba na 15 uczestników nie ponoszą odpłatności. Cena osobodnia będzie zależna od ilości uczestników, dni trwania obozu oraz cen energii, wody, usług czy żywności…

Zapraszamy do kontaktu z opiekunem bazy – pwd. Paulina Ludwiczak

paulina.ludwiczak@zhp.net.pl
Tel.: 880 228 799

 

Atrakcje w okolicy:

Atrakcje do zamówienia na bazę:

Przydatne linki:

lubniewice.pl
Lubniewice – Facebook
Nadleśnictwo Lubniewice

LUBNIEWICE woj. lubuskie – 150 km od Poznania, 140 km od Szczecina, 100 km od Zielonej Góry, 240 km od Bydgoszczy, 280 km od Wrocławia, 350 km od Łodzi. 52°30’45.9″N 15°12’57.0″E
 


 

Do zobaczenia!

  • 15057985_10153853238240855_1368443343_n

  • 15058574_10153853238265855_528666347_n

  • 14937812_10153853238260855_1469561258_n

  • 15033758_10153853238270855_318887239_n