Harcerska galeria z obozu w Lginiu

Harcerska galeria z obozu w Lginiu

17 sierpnia, 2023
/ / /
Tegoroczny obóz został przygotowany dla ponad 180 członków hufca z Wilki ZHP Mosina, Szczep Środowiskowy WATRA im. hm. Doroty Lisek z Mosiny, ZHP Czapury LEŚNI oraz naszych skautowych przyjaciół z partnerskiej gminy Seelze w Niemczech – VCP Seelze/Lohnde.
Przedstawiamy Wam zdjęcia z początku i końca naszego obozu, czyli apeli i ognisk otwierających i zamykających obóz, podczas których mogliśmy się lepiej zintegrować, zaprezentować swoje umiejętności wokalne, gry na gitarze i ukulele a także rozbudzić swoją kreatywność w tworzeniu nowych piosenek i nauce pląsów. Podczas 13 dni przygody na Stanica Harcerska w Lginiu, zuchy i harcerze realizowali tematykę “W podwodnym świecie” oraz “Robinsonowie” zdobywając stopnie i sprawności – realizując wyzwania oraz tropy. Obóz to idealny czas do doskonalenia się w technikach harcerskich. Rozpalenie ogniska, pierwsza pomoc, pionierka, czy wiązanie podstawowych węzłów nie jest już straszne żadnemu harcerzowi ani zuchowi naszego Hufca!
Wybraliśmy się również na wycieczkę do Wolsztyna – Parowozownia Wolsztyn, Lginia, parku linowego – Park Linowy Bonobo oraz wielu wędrówek i zwiadów. Jedną z wielu atrakcji na naszym obozie był Laser- tag! Bardzo dziękujemy TWÓJ CEL – LASER TAG Błażej Misiorny za organizację gier strategicznych dla nas!
Harcerze i harcerki mieli możliwość również korzystania z atrakcji wodnych – pływania w jeziorze, kajaków i hufcowej żaglówki! Bardzo dziękujemy Guber House za umożliwienie nam rozwijania umiejętności żeglarskich! Bliska obecność jeziora bardzo sprzyjała także realizowaniu tematyki obozu- morskiej i Robinsonada. Harcerze i zuchy realizowali sprawności takie jak Pływak*** i tropy Robinson, Marynarz, a nawet Eksperymentator! Część zajęć – zwiady, maskowanie, czy gry terenowe, odbywała się w okolicy bazy, a część nawet na wodzie- kajakach, czy żaglówce. Zastępy i szóstki mogły także wziąć udział w turnieju umiejętności harcerskich. Po pełnych emocji zmaganiach, klasyfikacja przedstawiała się następująco:
Kategoria zuchowa:
I miejsce- szóstka Skaczące Delfinki z 19 GZ „Wilczęta”
II miejsce- szóstka Nemo z 19 GZ „Wilczęta”
III miejsce- ex aequo szóstki Motylki i Herbatniki z 7 GZ „Biedronki ks. Jana…”
Kategoria harcerska:
I miejsce- zastęp Lisy z 14 DH „Leśni”
II miejsce- zastęp Vlam 2 z 19 MDH „Mafeking”
III miejsce- wachta Gafel z 21 WDH „Hals”
Kategoria starszoharcerska:
I miejsce- zastęp Skowronki z 19 DH „Czata” im. Bolesława Chrobrego
II miejsce- zastęp Rybołów z 8 WDSH „Mistral”
III miejsce- ex aequo zastępy Orlęta, Dingo i Sowy z 19 DH „Czata” im. Bolesława Chrobrego
Kategoria wędrownicza:
I miejsce- patrol „Agricola”
II miejsce- patrol z VCP
III miejsce- patrol „Draska”
Pełni obozowych przeżyć i przygód przesyłamy gorące podziękowania za tegoroczny obóz.
Dziękujemy całej kadrze- wolontariuszom za przygotowanie programu obozu i opiekę nad harcerzami i zuchami przez 13 dni.
Dziękujemy komendzie- pwd. Paulina Ludwiczak pwd. Pauli Sianos i hm. Magda Jakubowska za przygotowanie obozu od strony formalnej.
Dziękujemy Stanica Harcerska w Lginiu za gościnę.
Dziękujemy kwatermistrzowi i zespołowi kwatermistrzowskiemu- Adamowi Bąkowi, Igorowi Rygasowi za pomoc przy sprzęcie obozowym.
Dziękujemy skarbnikowi- pwd. Piotrowi Pilarskiemu za pracę z finansami obozu.
Dziękujemy oboźnej- pwd. Marcie Paluszak za prowadzenie apeli.
Dziękujemy Janek Paluszak i pwd. Marceli Przybył za żeglowanie z harcerzami podczas obozu.
Dziękujemy TWÓJ CEL – LASER TAG Błażej Misiorny, Park Linowy Bonobo, Parowozownia Wolsztyn za organizację wspaniałych atrakcji dla naszych zuchów i harcerzy.
Dziękujemy panu Piotrowskiemu oraz firmom Guber House i Martex – Obróbka metali za pomoc w transporcie sprzętu na obóz i z powrotem do Mosiny.
Great „Thank you” to our friends from VCP Seelze/Lohnde for your visit to our camp.
Dziękujemy wszystkim zuchom, harcerzom i wędrownikom za wspólnie przeżytą przygodę w Lginiu. Do zobaczenia na zbiórkach już za nieco ponad dwa tygodnie!
Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków Gminy Mosina.
pwd. Emilia Skrzypek

Komentowanie nie jest możliwe

  • 15057985_10153853238240855_1368443343_n

  • 15058574_10153853238265855_528666347_n

  • 14937812_10153853238260855_1469561258_n

  • 15033758_10153853238270855_318887239_n