Obóz Szczepu “Wilki” Hufca Mosina – Baza ZHP Kostkowice, ul. Wierzbowa 112, 42-425 Kostkowice
Czas trwania 16-28.07.2024 r. oraz dla 19 DH NS “Ogień” 16-21.07.2024 r.
Warunki uczestnictwa do zapoznania się przez rodziców/ opiekunów – do pobrania TUTAJ Zał. nr 1 Warunki uczestnictwa obóz Wilki
Tegoroczny obóz Szczepu Środowiskowego „Wilki” im. hm. Mieczysława Koniecznego, dla około 90 osób, odbędzie się w Kostkowicach na Obozowym Ośrodku Harcerskim w terminie 16-28.07.2024 r.
Kostkowice, to niewielka wieś leżąca w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim, w gminie Kroczyce. Miejscowość położona jest pośród kompleksu Skał Kroczyckich, znajdujących się w obrębie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Wzgórze Słupsko (362 m n.p.m.) z interesującym grodziskiem typu skalnego znajduje się na północy Kostkowic, a na zachodzie Jastrzębnik (422 m n.p.m.) i Łysak (422 m n.p.m.). W pobliżu znajduje się również urokliwy Zalew Kostkowicki, który jest idealnym miejscem dla harcerzy i osób szukających wypoczynku na łonie natury. Ośrodek obozowy to ponad 13 hektarów sosnowego lasu w bezpośrednim sąsiedztwie skałek do
wspinaczki. Na terenie bazy znajduje się 12 domków drewnianych, pole namiotowe, piętrowy drewniany budynek mieszkalny, jadalnia, kuchnia, toalety, umywalnie i prysznice z ciepłą wodą. Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w namiotach, ustawionych w miejscach suchych, osłoniętych od wiatru, umożliwiających swobodny odpływ wód opadowych. Namioty są wyposażone w łóżka, materace na łóżka, półki i drewniane podłogi. Cała baza jest przygotowana zgodnie z instrukcją GIS.
Uczestnicy będą zakwaterowani w namiotach typu “10”. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji bieżącą, zimna wodę oraz możliwość korzystania z podgrzanej wody do mycia – mycie odbywa się pod prysznicami. Namioty będą wyposażone w łóżka i materace oraz koce do spania. Na terenie obozu będą do dyspozycji toalety murowane oraz typu „Toi Toi”.
Całkowity koszt pobytu uczestnika w wypoczynku wynosi:
• Osoby jadące na 2 tygodnie: 1500zł (16-28.07.2024)
• Osoby jadące na 1 tydzień (19 DH NS Ogien): 800zł (16-21.07.2024)
Pierwsza bezzwrotna rata wynosi 400zł i jest płatna do 10.03.2024 r., a druga rata w wysokości 1100zł (400zł dla uczestników jadących na 1 tydzień) do 10.06.2024 r.
Wpłat można dokonywać wyłącznie na konto Hufca ZHP Mosina, nr rachunku bankowego 24 9048 0007 0000 0534 2000 0001.
Tytuł wpłaty z FAKTURĄ: odpłatność_ObózWilki_imię i nazwisko dziecka_NazwaDrużyny
Faktura zostanie wystawiona na dane właściciela konta bankowego.
Tytuł wpłaty BEZ faktury: DSCZ_ObózWilki_imię i nazwisko dziecka_NazwaDrużyny
Świadczenia, jakie w ramach odpłatności zapewnia organizator:
• zakwaterowanie w warunkach obozowych,
• wyżywienie zgodne z zasadami żywienia dzieci i młodzieży: śniadanie, obiad,
podwieczorek, kolacja,
• opieka kadry opiekuńczej (w tym wychowawców, ratownika, pielęgniarki);
• koszty przejazdu tam (na miejsce obozu) i z powrotem,
• ubezpieczenie od NNW,
• program zgodny z Harcerskim Systemem Wychowawczym.
Wykaz niezbędnego wyposażenia uczestnika
OGÓLNE:
– Duży plecak turystyczny do zapakowania reszty ekwipunku (NIE torba ani walizka – uczestnicy będą szli z tymi plecakami),
– Mały plecak – do pakowania rzeczy np. na całodzienną wędrówkę. Powinien być to plecak usztywniany na oba ramiona, NIE na jedno ramię ani NIE torba.
– Śpiwór, Koc, Poduszka
– Karimata
– Pełne umundurowanie – w razie braku: Czarny T-shirt + T-shirt drużyny oraz ciemne spodnie.
– Dokumenty: legitymacja szkolna,
– INFORMACJA O PRZYJMOWANYCH LEKACH (wraz z dawkowaniem) dla kadry,
– Pieniądze – kieszonkowe na obóz – na okazjonalny zakup np. dodatkowego picia na trasie czy czekolady. Nie za dużo.
– NIE ZABIERAMY telefonów komórkowych ani smartwatchy czy też aparatów fotograficznych. Uczestnicy nie będą mieli możliwości ich naładować, a organizator nie bierze odpowiedzialności za zniszczony sprzęt. W razie potrzeby kontaktu wychowawcy posiadają telefony i będą mogli Państwa poinformować o przebytym dniu i na bieżąco wysyłać zdjęcia z zajęć. Będzie umożliwiony kontakt telefoniczny z dziećmi w wyznaczonym przez organizatorów dniu, o którym Państwa poinformują, jednak zalecamy aby chęć wykonania telefonu wyszła od dziecka, a nie od rodzica, ponieważ zmniejsza to ryzyko tęsknoty za domem.
ODZIEŻ:
– Strój polowy – tj. komplet spodnie + bluza kamuflaż lub po prostu ubranie, którego nie będzie szkoda zniszczyć w ciemnych kolorach, przykrywające szczelnie całość kończyn. Uwaga! Lepsze od dżinsów będą dresy – są wygodniejsze.
– kurtka przeciwdeszczowa – Powinna być na tyle szeroka, żeby zmieściło się pod nią kilka warstw odzieży, w tym polar. Musi mieć również kaptur. Warto zwrócić uwagę, żeby i kaptur, i rękaw w nadgarstkach miały elastyczne ściągacze.
– odpowiednią ilość bielizny (skarpetki typu „stópki” NIE są odpowiednie na obóz), przyda się również kilka par grubszych skarpet. Najlepszym materiałem jest wełna/bawełna, zarówno jeśli chodzi o skarpety, jak i o bieliznę.
– polar lub ciepłą bluzę – Dlaczego polar, a nie sweter? Jest lżejszy, cieplejszy, nie chłonie tak wody i szybciej wysycha.
– T-shirty, lekkie koszulki, krótkie spodenki/szorty,
– nakrycie głowy (przeciwsłoneczne)
– odzież do spania – najlepiej sprawdzi się ciepły dres.
– strój kąpielowy
OBUWIE:
– wygodne buty turystyczne za kostkę – najlepiej buty trekkingowe, w razie braku najlepsze będą trapery.
– wygodne lekkie buty na zmianę
– klapki
– przybory do czyszczenia obuwia! Gąbka lub szczotka + pasta lub impregnat
PRZYBORY KUCHENNE:
menażka; niezbędnik lub sztućce; kubek (najlepiej ze sztucznego tworzywa odpornego na stłuczenie); gąbka do czyszczenia
PRZYBORY NA ZAJĘCIA:
notatnik; długopisy – przynajmniej 2; śpiewnik; zegarek; latarka wraz z bateriami zapasowymi
PRZYBORY TOALETOWE
Mydło, szampon; szczoteczka i pasta do zębów; krem z filtrem; środek przeciw komarom; grzebień lub szczotka, ręczniki, niezbędne środki sanitarne i kosmetyki, stale przyjmowane lekarstwa; obcinaczka lub pilnik do paznokci; krem/pomadka do ust; dezodorant;
INNE:
igła + nici; podręczna apteczka (plaster, bandaż itp.); zapasowe sznurowadła; proszek do prania, butelka wielorazowego użytku na wodę pitną