
Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju ruszyła!
- Urząd Miejski w Mosinie
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie
- Szkoła Podstawowa w Pecnej
- Zespół Szkół w Krośnie
- Przedszkole „Akademia Odkrywców” w Krośnie
- Mosińska Biblioteka Publiczna
- Mosiński Ośrodek Kultury
- SOSW Mosina
- OSiR Mosina przy SP 1
- Szkoła Podstawowa w Rogalinie im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego
- Kościół św. Mikołaja w Mosinie
- Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Czapurach
- Kaplica pw. Św. Augustyna w Czapurach
- Kościół pw. Św. Jakuba Większego Apostoła w Głuszynie
- Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie
- Kościół pw. św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku
Więcej zdjęć w zakładce GALERIA
Szlachetna paczka w naszym hufcu
Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym, pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście. Robert Baden–Powell
„Światło Nadziei”
12 grudnia 2021 r. reprezentacja naszego Hufca odebrała Betlejemskie Światło Pokoju z rąk komendanta Chorągwi Wielkopolskiej ZHP im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919. Światło w najbliższych tygodniach trafi do mosińskich jednostek samorządowych, szkół i przedszkoli, kościołów oraz wszystkich tych, którzy chcą przyjąć je do swojego domu.
Idea Betlejemskiego Światła Pokoju
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 2021 – „Światło Nadziei”
Płomień, jego blask, jest zapowiedzią poranka. Niech tegoroczne „Światło Nadziei” doprowadzi nas do poranka nowego świata i nowego człowieka, o którym czytamy w Księdze Jaszczurki:
Relacja ze Zjazdu Sprawozdawczego Hufca
- Podczas zjazdu Komenda Hufca w składzie: komendantka hm. Magdalena Jakubowska, z-ca komendantki ds. pracy z kadrą pwd. Michalina Sarzyńska, z-ca komendantki ds. programu pwd. Paula Sianos oraz członkowie komendy pwd. Michał Górecki oraz phm. Martyna Łubińska uzyskała absolutorium.
- Phm. Natalia Pawlak otrzymała Honorową Odznakę Chorągwi Wielkopolskiej „HARCERSKA SŁUŻBA WIELKOPOLSCE”.
- Do grona komendy dołączyła pwd. Paulina Ludwiczak, kwatermistrzyni hufca oraz nowy skarbnik hufca druh Piotr Pilarski.